Astaksantiin vähendab silmade kurnatust

ASTAKSANTIIN - EKSPERTIDE HINNANG

Kommenteeri
Arvuti kasutajate nägemine paraneb – see muutub teravamaks, pinge silmades ja kangus kaelas ning seljas vähenevad, silmad suudavad paremini fokusseerida erinevatele kaugustele! Tänapäeva inimesed veedavad umbes 45 tundi nädalas ekraani vaadates – olgu tegemist siis arvuti, televiisori või nutitelefoniga.
See on tõstnud esile uue diagnoosi – “arvuti nägemise sündroom”. Kõige levinumad sümptomid on kuivad, väsinud, ärritunud või valulikud silmad, hägune nägemine ning kaela ja õlavalud. Silmad väsivad, sest pidev ekraanile keskendumine häirib vereringet ning loob suurel hulgal vabu radikaale. Selleks, et korvata katkenud vereringet ja hapnikupuudust kapillaarid laienevad – selle tulemusel lähevad silmad punaseks. Mõned kapillaarid ei suuda pingele alluda ning lõhkevad, põhjustades ebameeldivust ja valu silmades. Kui sellega midagi ei tehta, jätkavad silma kude ja lihased murdumist.
Mitmed juhuslikud topelt pimedad platseebo kontrollitud uuringud, mis on läbi viidud Jaapanis, on näidanud paljulubavaid tulemusi. Need ebameeldivad sümptomid vähenevad 4 nädalat pärast astaksantiini kasutama hakkamist.
Näiteks, Nagaki poolt läbi viidud uuring (2002) näitab, et pärast 5 kuud astaksantiini kasutamist 54% osalejatest teatas vähenenud sümptomitest silma pingetes: kurnatus, kuivus, ähmane nägemine (n=26). Platseebo grupp ei näidanud mingisugust muutust (n=13). Vähenenud pingeid silmas pärast astaksantiini kasutamist on tõestatud mitte ainult isiklike vaatlustega, vaid ka tänu objektiivsele mõõtmistele. Näiteks, Nitta korraldatud uuringus (n=30) pärast nelja nädalat astaksantiini kasutamist (6 mg ja 12 mg päevas) kohanemise amplituud paranes. Teised uuringud on täheldanud sarnaseid tulemusi.

1. Nagaki, Y et al. Effects of Astaxanthin on accomodation, critical flicker fusion, and pattern visual evoked potential in visual display terminal workers. 2002. J Trad Med 19:170-173.

2. Nitta T et al. Effects of astaxanthin on accommodation and asthenopia – Dose finding study in healthy volunteers. J Clin Therap Med. 2005;21(5):534-56

3. Iwasaki T. and Tahara A. Effects of Astaxanthin on Eyestrain Induced by Accommodative Dysfunction. J of the Eye. 2006. 23(6):.829-834.

4. Takahashi & Kajita. Effects of astaxanthin on accommodative recovery. 2005. J. Clin. Therap. Med., 21(4):431-436.

5. Shiratori et al. Effect of astaxanthin on accommodation and asthenopia- Efficacy identification study in healthy volunteers. 2005. J. Clin. Therap. Med., 21(5):543-556

6. Sawaki, K. et al. Sports performance benefits from taking natural astaxanthin characterized by visual activity and muscle fatigue improvements in humans. J. Clin. Ther. Med. 2002. 18(9):73-88.

7. Nagaki et al. The supplementation effect of astaxanthin on accommodation and asthenopia. J. Clin. Therap. Med. 2006. 22(1):41-54.

Lisa kommentaar

Email again: