Mis on LYLBIOTIC?
Piimhappekterite, bifidobakterite ja bakterite Saccharomyces kogum tsingi ja inuliiniga. LYLBIOTIC on efektiivses sünbiootikumi vormis, sest probiootikumid on koos prebiootikum inuliiniga. LYLBIOTIC koostises on organismile tuttavad 9 head mikroorganismide liiki: Lactobacillus reuteri, Lactobacillus casei, Lactobacillus gasseri, Lactobacillus plantarum, Lactobacillus rhamnosus, Bifidobacterium lactis, Bifidobacterium infantis, Bifidobacterium longum, Saccharomyces boulardii, prebiootiline kiudaine inuliin ja tsink. Ühes kapslis on 11 miljardit kolooniaid moodustavad ühikut (KMÜ). Sisaldab väga kvaliteetseid baktereid. Kogum on sobiv profülaktikaks ning raviks.
Mis on prebiootikumid ja sünbiootikumid?
Prebiootikumid on kiudained, peamiselt inuliin ja selle kõrvalproduktid oligofruktoos ja galakto-oligosahhariidid. Tooteid, mis sisaldavad neid mõlemaid bioloogiliselt aktiivseid ühendeid, nimetatakse sünbiootikumideks, näiteks piimhappe- ja bifidobakterid koos inuliiniga. Prebiootikumid toidavad mao-sooletraktis olevaid probiootikume, soodustavad nende kasvu ja aktiivsust ning on sellepärast tervisele soodsad. Erinevalt teisest tihti kasutatavast prebiootikumist FOS ehk fruktooligosahhariidist, maitseb inuliin ainult headele bakteritele. Samuti toidab FOS mitmeid organismile ebasoodsaid bakterite liike, mis võib põhjustada kõhugaase. Prebiootikum toimib probiootikumidega sünergias ehk need võimendavad üksteise positiivset mõju. Kaudselt hoiavad need ära kõhulahtisust ja kõhukinnisust, soodustavad soolestiku ainevahetust, hoiavad ära kasvajate teket, soodustavad rasvade ainevahetust, seovad mineraalaineid soole limaskestale, toetavad immuunsust. Sihikindlam on võtta prebiootikume ja probiootikume (sünbiootikume) korraga, sest organismi jõudes hakkavad nad toimetama sümbioosis.
Miks on LYLBIOTIC'ule lisatud tsinki?
Tsink sobib ägeda kõhulahtisuse puhul, sest soodustab rehüdratatsiooni ehk inimese organismis taastub vedelik kiiremini . Tsink on kohustuslik koostisosa ägeda nakkuslikku diarröa, sh rotaviiruse ravimisel ja ennetamisel, soodustab immuunsüsteemi normaalset tööd. LYLBIOTIC’u koostises on eriline tsingi vorm – aminohappe kelaadi monometioniini vorm. Vastupidiselt teistele tsingi vormidele imendub tsinkkelaat organismi eriti hästi, pealegi ei tekita mao-sooletrakti häireid, sealhulgas iiveldust.
Kui suur on LYLBIOTIC'u päevane annus?
Iga kapsel sisaldab 11,2 miljardit kolooniaid moodustavaid ühikuid (KMÜ). Sellest aspektist on LYLBIOTIC parim toode Lätis, sest sisaldab kõige suuremat mikroorganismide kogust 1 kapslis. Efektiivse annuse kindlustab 1 kapsel päevas.
Kuidas LYLBIOTIC 'ut võtta?
Soovitatav võtta enne sööki, juua peale klaas vett. Kapslit ei tohi närida.
Toodet pole vaja säilitada külmikus. Hoida kuivas kohas, temperatuuril mitte üle +25 0C.
Mis on kolooniaid moodustavad ühikud ehk KMÜ?
Probiootilisi baktereid tuleb tavaliselt näidata mitte milligrammides või grammides, vaid kolooniaid moodustavates ühikutes. Milligrammides või grammides näidatud bakterid ei räägi tavaliselt midagi toote efektiivsusest. Kolooniaid moodustavad ühikud kirjeldavad probiootikumi sisaldava toote mikrobioloogilist olekut – mitu elusat bakterit on analüüsitavas proovis. Toime sõltub lisatud bakterite kogusest.
Miks on koostises mitmesuguseid bakterite liike?
Üks liik ei saa täita teise liigi ülesandeid, kuigi aeg-ajalt need kattuvad. Igal bakteril on erinev kinnitumise koht sooltes. Näiteks piimhappebakterid on aktiivsemad peensooles, aga bifidobakterid toimivad kõige paremini jämesooles. Ühtedele meeldib moodustada kolooniaid soole limaskestas, aga teistele sooltesse sattunud toidule, nagu näiteks Saccharomyces boulardii. Mida rohkem on erinevaid baktereid, seda mitmekülgsem on kasutusala ja saadav kasu. Teisisõnu, see, mis sobib kõhulahtisuse puhul, ei sobi immuunsuse tugevdamiseks.
*Lactobacillus reuteri: Lactobacillus – perekond, reuteri – liik.
Mida tähendab see, et LYLBIOTIC sisaldab väga aktiivseid baktereid?
Toote tõhusus ei olene ainult kolooniaid moodustavate ühikute kogusest (ehk „jõukatsumine” konkurentide vahel miljarditega). LYLBIOTIC sisaldab pealegi väga aktiivseid baktereid. Suur aktiivsus tähendab bakterite võimet toota piimhapet. Mida suurem see võime on, seda parem. Tavaliselt vana põlvkonna probiootikumid toodavad umbes 1% piimhapet 24 tunni jooksul. Uue põlvkonna probiootikumid aga kaks korda rohkem ning on oluliselt efektiivsemad. Piimhape on sooltes toodetud biosäilitusaine ja sellel on antimikroobsed omadused.
Kus on LYLBIOTIC toodetud?
LYLBIOTIC on toodetud Prantsusmaal Läti farmaatsiatehase Pharm&med eksklusiivse tellimuse alusel. LYLBIOTIC on unikaalne valem, millele koostise, mikroorganismide koguse ja aktiivsuse poolest sarnaseid pole.
Miks LYLBIOTIC'ut pole vaja säilitada külmikus?
Toodet pole vaja säilitada külmikus. Toodet võib säilitada temperatuuril 15–25 °C, seda võimaldab kapsli liik ning aine valmistamistehnoloogia. Hoida kuivas kohas, temperatuuril mitte üle +25 °C
Kas LYLBIOTIC'u bakterid säilitamise ajal ei hävine?
LYLBIOTIC tootja garanteerib 11,2 miljardi bakteri olemasolu kuni LYLBIOTIC’u säilivusaja lõpuni. EMBO CAPS Acid protection® on unikaalne patenditud kapsli kate, mis kaitseb bakterikultuure säilitamise ajal väliskeskkonna negatiivse mõju eest ning maohappe toime eest. Bakterid on eriti vastupidavas külmkuivatatud vormis ehk kuivatatud külmutamismeetodil ja muutuvad aktiivseks alles soolestikus.
Kas LYLBIOTIC'u bakterid ei hävine maohappes?
Selleks et tagada kõikide LYLBIOTIC’u koostisosade soolestikku jõudminr, on toode pakitud kapslitesse. EMBO CAPS Acid protection® on unikaalne patenditud taimset päritolu kapslikate, mis kaitseb bakterikultuure maohappe eest. Bakterid muutuvad aktiivseks alles soolestikus.
Kas LYLBIOTIC'ut võib võtta antibiootikumidega samaaegselt?
LYLBIOTIC sisaldab mikroorganismi Saccharomyces boulardii. S. Boulardii on looduslikult vastupidav kõikide antibiootikumide suhtes ja seda võib julgelt võtta antibiootikumidega samaaegselt. Antibiootikumid ei mõjuta S.boulardii toimet ning vastupidi – S. boulardii ei vähenda antibiootikumide toimet. Uuringud näitavad isegi, et S. boulardii soodustab antibakteriaalse ravi efektiivsust. Seejuures on soovitatav võtta S.boulardii-t antibiootikumidega samaaegselt, et parandada ravi ajal mikrobioomi ning niiviisi vähendada antibiootikumravist tingitud kõhulahtisuse arenemist.
Kas lapsed tohivad tarbida LYLBIOTIC'ut?
LYLBIOTIC sobib lastele alates 3 aasta vanusest või hetkest, kui laps suudab alla neelata terve kapsli. Kapsleid ei tohi närida, vastasel juhul ei taga LYLBIOTIC kõikide bakterite ellujäämist.
Millised on tüüpilisemad juhtumid LYLBIOTIC'u tarvitamiseks?
1. Hoiab ära/vähendab rotaviirust, salmonelloosi või antibiootikumidest tingitud kõhulahtisust, vähendab samuti laktoosi (piimasuhkru) talumatust;
2. Vähendab vähki soodustavate fermentide kogust ja roiskumise (bakterite) lõpp-produkte soolestikus;
3. Tervetel inimestel hoiab ära/vähendab ebaregulaarseid mao-sooletrakti häireid;
4. Mõjutab hästi soole mikrofloorat, vähendab põletikku ja teisi kaebusi, mille põhjuseks on soolehaigused, maohaavand või halbade bakterite ülekaal;
5. Normaliseerib defekatsiooni kõhukinnisuse või soole ärritussündroomi puhul;
6. Hoiab ära/vähendab allergiat ja atoopilise dermatiidi arengut imikutel;
7. Hoiab ära hingamisteede infektsioone (külmetus, gripp) ja teisi nakkushaigusi, sealhulgas kuseteede infektsioone ja bakteriaalset vaginoosi;
8. Vähendab rasvumist;
9. Praegu veel väheste, aga paljulubavate andmete kohaselt hoiavad probiootikumid ära kasvajate teket, vähendavad kolesterooli, parandavad suuõõne mikrofloorat, hoiavad ära kaariest, hoiavad ära/ravivad südamehaigusi, parandavad tervislikku seisundit autoimmuunhaiguste, näiteks artriidi või depressiooni või teiste psühhiaatriliste häirete – masendus, ärevus, krooniline väsimus – puhul.
Milliste ägedate haigestumiste puhul LYLBIOTIC aitab?
+ Antibiootikumidest tingitud düsbioos (häiritud heade/halbade bakterite tasakaal);
+ Äge nakkuslik kõhulahtisus (sh rotaviirus);
+ Antibiootikumidest tingitud kõhulahtisus;
+ Reisikõhulahtisus;
+ Bakteritest Salmonella spp., Cl. difficelle, E. coli tingitud kõhulahtisus;
+ H. Pylori ravikuuri ajal (kõhulahtisus).
Millistel juhtudel peab tarbima LYLBIOTIC'ut profülaktikaks?
+ Elustiilist tingitud düsbioos;
+ Keskkonnamuutus lähimal ajal (minek lasteaeda, kooli);
+ Rasedus (eriti allergilistele emadele);
+ Soolehaigused (haavandiline koliit, soole ärritussündroom);
+ Sage suupistete, termiliselt töödeldud toidu tarvitamine;
+ Rasvumine;
+ Ekseem, atoopiline dermatiit;
+ Piimasuhkru ehk laktoosi talumatus;
+ Bakteriaalne vaginoos;
+ Kuseteede infektsioonid;
+ Toiduallergiad;
+ Psühhiaatrilised haigused, sh depressioon, krooniline väsimus, läbipõlemise sündroom;
+ Allergiline nohu;
+ Autoimmuunhaigused (artriit, 1.tüübi suhkrudiabeet, multiskleroos, tsöliaakia).
Miks soovitatakse LYLBIOTIC'ut lasteaeda või kooli mineku puhul?
Minnes kooli või lasteaeda satub laps „võõraste bakterite” küüsi ning algavad lühiajalised kõhulahtisused ja muud häired. Juhul, kui on keskkonnamuutus ette teada, on soovitatav võtta probiootikume ennetavalt. Need aitavad immuunsüsteemil kohaneda ja võidelda halbade bakteritega. Mao-sooletrakti häired esinevad harvemini.
Kas LYLBIOTIC saab vähendada kuseteede ja tupe põletikke?
Piimhappebakterite ja teiste halbade bakterite tasakaal on tihti häiritud. Selle tulemusel tekivad tupepõletikud – bakteriaalne vaginoos või seen (kandidoos). Esimese puhul on täheldatud heade ja halbade bakterite häiritud tasakaal, aga teise puhul – tekib liiga palju naturaalset pärmi Candida spp. Tupe mikrofloora taastamiseks antibakteriaalsele või seenvastasele ravile lisaks aitab LYLBIOTIC’u tarbimine. Selle koostises on Lactobacillus rhamnosus, Lactobacillus reuteri, Lactobacillus casei ja Lactobacillus gasseri , mis taastavad ja säilitavad tupe normaalse mikrofloora kõige tulemuslikumalt.
Kas LYLBIOTIC sobib iga kõhulahtisuse raviks?
LYLBIOTIC’u koostises olevad bakteriliigid on tõhusad mitmesuguste kõhulahtisuste ennetamiseks ja raviks. See sobib :
+ defekatsiooni normaliseerimiseks peale ägedat nakkuslikku kõhulahtisust, sh rotaviirus;
+ keskkonnamuutusega seotud mao-sooletrakti häired (minek kooli/lasteaeda, reisikõhulahtisus);
+ antibiootikumidest tingitud kõhulahtisus;
+ maohaavandi H.pylori ravi tulemusel tekkinud kõhulahtisus;
+ Bakteritest Salmonella spp., Cl. difficelle, E. coli tingitud kõhulahtisus;
+ Soole ärritusündroomist tingitud kõhulahtisus;
+ Haavandilise koliidi ägenemise perioodist tingitud kõhulahtisus.
Kas LYLBIOTIC saab vähendada kõhukinnisust?
Probiootikumid parandavad soolte liikuvust (motoorikat) ning kiirendavad soole tühjenemist (nn transiitaja) kõhukinnisuse puhul.
Miks LYLBIOTIC vähendab piimasuhkru ehk laktoosi talumatust?
LYLBIOTIC sisaldab suure beeta-galaktosidaasi aktiivsusega probiootikume! LYLBIOTIC’u koostises olevad bakterid aitavad lõhustada piimasuhkrut, hoiavad ära kõhupuhitust ja valu, samuti teisi sümptomeid, mis esinevad peale piima tarvitamist.
Kuidas LYLBIOTIC saab aidata rasedaid?
Oodatud beebi mikrofloora on otseselt sõltuv ema mikrofloorast. Eriti tähtis on võtta probiootikume emadel, kes on allergilised, sest niiviisi saab vähendada allergia arenemist lapsel. Probiootikumid, eriti sünbiootikumid, on olulised gestatsioonidiabeediga (rasedusdiabeediga) rasedatel. Hiljuti avaldati ajakirjas British Journal of Nutrition uuringu tulemused, milles bakterid Lactobacilus acidophilus, L. casei ja Bifidobacterium bifidum kombineerituna inuliiniga vähendasid insuliini taset juba 6 nädala möödudes, samuti väga väikese tihedusega lipoproteiine ja triglütseriide rasedatel.
Kui palju varem peab enne plaanitud reisi võtma LYLBIOTIC'ut?
Reisikõhulahtisus – nii nimetatakse tervisehäiret, mida iseloomustab kõhulahtisus või -kinnisus ja teised mao-sooletrakti häired, mida põevad suurem osa inimesi, kui nad satuvad väljaspoole oma tavapärast keskkonda. Sattudes uude keskkonda, puutub inimene kokku tundmatute bakteritega. Algab lühiajaline kõhulahtisus ja muud häired. Probiootikume on soovitatav tarvitama hakata umbes nädal enne plaanitud reisi. Need aitavad immuunsüsteemil kohaneda ja võidelda kahjulike bakteritega. Siis esineb reisikõhulahtisust harvem.
Kas LYLBIOTIC'u koostises olevad bakterid suudavad moodustada kolooniaid sooletraktis?
LYLBIOTIC’u koostises on piimhappebakter (Lactobacillus), bifidobakterite (Bifidobacterium) ja bakterite Saccharomyces boulardii liigid, mis ületavad edukalt mao happelist keskkonda ja sapi agressiivset toimet, jõuavad edukalt peen- ja jämesoolde, kohanevad ja moodustavad kolooniaid.
Kui kaua kestab LYLBIOTIC'u toime?
LYLBIOTIC’u koostises olevad probiootikumid mõjutavad soodsalt sooletrakti mikrobioomi, samuti saavad need mõjutada seal elavate mikroorganismide käitumist. Toime säilib 1–4 nädalat, mida tõendab probiootikumide sisaldus väljaheidetes.
Mis on piimhappebakterid?
On olemas enam kui 50 piimhappebakterite liiki. Tavapäraselt leidub neid seedetraktis ja urogenitaalses süsteemis. Piimhappebaktereid kasutatakse mitmete haiguste ja haigestumiste ravimiseks ja ennetamiseks. LYLBIOTIC sisaldab 5 piimhappebakterit, mida on ametlikult tunnistatud probiootikumideks: Lactobacillus reuteri, Lactobacillus casei, Lactobacillus gasseri, Lactobacillus plantarum, Lactobacillus rhamnosus.
Need on tõhusad, kui on seennakkus, bakteriaalne vaginoos, kuseteede infektsioon, soole ärritussündroom, antibiootikumidest tingitud kõhulahtisus, reisikõhulahtisus, kõhulahtisus Clostridium difficile tõttu, laktoosi ehk piimasuhkru talumatus, nahaprobleemid (ekseem, akne, haavandid), hingamisteede infektsioonid.
Mis on bifidobakterid?
Praeguseni on avastatud umbes 30 bifidobakterite liiki. Bifidobakterid on enimesinev heade bakterite liik jämesooles. Nad tekivad soolde kohe peale sündi. Neid on eriti palju, kui laps on sündinud loomulikul teel ilma keisrilõiketa ning toidetakse rinnaga. LYLBIOTIC’u koostises on kolm bifidobakterit, mis kõik on tunnistatud probiootikumideks: Bifidobacterium lactis, Bifidobacterium infantis, Bifidobacterium longum. Nende abil saab parandada vere lipiidide näitajaid ja glükoositaluvust, leevendada soole ärritussündroomist tingitud sümptomeid, näiteks valu, ebamugavustunnet, kõhupuhitust ja teisi seedetrakti häireid.
Mis on Saccharomyces boulardii?
Saccharomyces boulardii on ainuke pärmi päritolu probiootikum. See on väga vastupidav kuumuse ja happe suhtes ning eritab mitmeid erilisi füsioloogiliselt aktiivseid faktoreid. Üks kliiniliselt tähtsaimatest omadustest on selle resistentsus antibiootikumide suhtes. See tähendab, et seda võib võtta antibiootikumidega samaaegselt. S. Boulardii on hea vahend mitmesuguse ägeda ja kroonilise kõhulahtisuse puhul lastel ja täiskasvanutel, antibiootikumidest tingitud kõhulahtisuse, reisikõhulahtisuse, Cl. difficile ravimisel ja ennetamisel. See on tulemuslik akne ravis ja vähendab maohaavandi bakteri H. Pylori ravi kõrvalmõjusid. Väärtuslik HIV-nakkusega patsientide kõhulahtisuse raviks.
Kas Saccharomyces boulardii on samasugune pärm nagu pärmid, mis potentsiaalselt tekitavad infektsioone või pärmi üleküllust organismis?
Ei, bakteril Saccharomyces boulardii pole mingit sugulust bakteritega Candida albicans, C. tropicalas, C. krusie ja teiste pärmi liikidega, mis põhjustavad haigusi ja pärmi üleküllust mao-sooletraktis ja urogenitaalses traktis. Candida liigid vähendavad mao-sooletrakti limaskesta keskkonna happelisust, sellepärast muutub see vastuvõtlikuks potentsiaalselt halbadele bakteritele ja pärmile. S. boulardii toime on vastupidine – see toodab piimhapet ja teisi happeid, mis blokeerivad potentsiaalselt pahaloomulisi Candida pärmi liike. S. boulardii hoiab ära Candida pärmi moodustumist soolestikus.
Kas LYL Love your life on hüpoallergeenne toode?
Toode ei sisalda kunstlikke värvaineid, laktoosi või gluteeni, säilitusaineid, soola või pärmi. Sobib taimetoitlastele ja diabeedihaigetele. Ei sisalda Euroopa Parlamendi ja nõukogu määruses (EL) nr 1169/2011 mainitud allergeene.
Kas LYLBIOTIC'ut võib võtta samaaegselt retsepti- ja muude ravimitega ning teiste toidulisanditega?
Pole täheldatud koostoimet LYLBIOTIC’u toimeainete ja retseptiravimite vahel. S. boulardii võib mõjuda vastastikku seenvastaste ravimitega. seda võib võtta teiste toidulisanditega samaaegselt.
Millal ei tohi kasutada LYLBIOTIC'ut?
LYLBIOTIC’u koostises olevad bakterid on hästi talutavad, kuid on olemas mõned vastunäidustused, nii et enne tarvitamist on soovitatav pidada nõu tervishoiutöötajaga. Rasedad peaksid enne tarvitamist konsulteerima arstiga. Immuunpuudulikkusega patsientidel (patsiendid organitransplantaadiga, AIDS-iga, lümfoproliferatiivsete haiguste või kasvajatega) võib LYLBIOTIC põhjustada infektsioone. Seda ei tohi tarvitada, kui on paigaldatud kateeter (perifeerse veeni, tsentraalse veeni kateeter). Ärge tarvitage LYLBIOTIC ‘ut, kui Teil esineb allergia toote mõne koostisosa suhtes.