EKSPERTIDE HINNANGUD

"Head bakterid töötavad meie soolestikus mitmel erineval moel. Head bakterid võitlevad halbade või suhteliselt patogeensetega eluruumi pärast st. ruumi pärast kinnituda soolestiku seinale. See tugevdab immuunsüsteemi, et vältida põletikku ja muid seedetrakti probleeme. Bakterid toodavad ka erinevaid aineid, nagu vitamiinid ja lühikese ahelaga rasvhapped, mis toidavad jämesoole limaskesta. Niisiis on seedetrakti floora väga oluline. On palju tooteid, mis annavad meile häid baktereid nagu fermenteeritud piimatooted ja muud fermenteeritud tooted."

ANDIS BRĒMANIS
Dietoloog

"Kui heade bakterite hulk on alla normi, läheb mikrofloora tasakaalust välja ning tekib düsbioos. Ilmnevad sümptomid nagu kõhupuhitus, kõhulahtisus jne. Düsbioos võib tekkida ka pärast antibiootikumide võtmist. Head bakterid hävitatakse, nende talitlus ja toime on häiritud. Pidev stress ja erinevad seedetrakti haigused võivad samuti düsbioosi põhjustada. Spetsiaalse roojaproovi põhjal saab gastroenteroloog määrata, milliseid baktereid on rohkem ja milliseid vähem. Kui heade bakterite tase on madal, on loomulikult vaja tarbida probiootikume. Ravikuuri pikkus võib sõltuvalt testi tulemustest olla kuni 2 kuud. Alustades raviga ja võttes probiootikume, hakkab inimene tavaliselt end üsna varsti paremini tundma. "

ABU MERI
Gastroenteroloog, Health Centre 4

" Uuringud on näidanud rinnapiimatoidul ja kunsttoidul olevate laste mikrofloorade erinevust juba väga varajasest east alates. Toitained ja mikrofloora on iga kord erinevad. Loomulikult on oluline ka lapse menüü, kui laps hakkab sööma tavalist toitu. Ahelreaktsioon võib viia allergiani. " 
  
ANDIS BRĒMANIS
Dietoloog

" Imendumine toimub peensooles. See on koht, kus kõik kehale vajalikud toitained ja vitamiinid imenduvad. Järelikult, kui inimesel on probleeme peensoolega või kui peensoole piirkonda on opereeritud, võib tal esineda probleeme rauapuudusaneemiaga, vitamiinipuudus või probleemid immuunsusega."

ABU MERI
Gastroenteroloog, Health Centre 4